1. Goldfix Haberler
  2. Silikon Nedir? Mastik Nedir?Silikon Nedir? Mastik Nedir?

Yapı kimyasalları içerisinde en çok kullanılanlardan biri silikon diğeri mastiktir. Peki silikon nedir, mastik nedir bu makalede.

Yapı Kimyasalları - 31 Ocak 2020 Cuma, 00:00

Silikon Nedir? Mastik Nedir?

Yapı kimyasalları içerisinde en çok karşılaştığımız ürünlerden birtanesi silikon, diğeri ise mastiktir. Peki ama Silikon nedir? mastik Nedir?

Silikon Nedir?

Silikon, bir izolasyon ve yalıtım malzemesi olarak karşımıza çıkıyor. Su izolasyonunda ve çeşitli izolasyon alanlarında kullanılan elastik bir yapıya sahiptir. Kuruduğunda dahi bu elastik özelliğini kaybetmez. Genellikle şeffaf bir yapısı olmasına karşın gerekli zeminler için renkli silikonlar da üretilmiştir. Silikonlar boya tutmaz. Yani boyanamaz. Goldfix silikon hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mastik Nedir?

Mastik, silikon gibi bir görüntüye sahip olmasına karşın silikon ile aynı özellikleri ihtiva etmez. Mastik, genel amaçlı bir dolgu malzemesidir. İzolasyon için kullanılmaz. Kurudğunda esnekliğini kaybeder. Boyanabilir bir yapıya sahiptir. Goldfix mastik hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yayınlanma Tarihi   31-01-2020 00:00

Güncelleme Tarihi   07-09-2020 08:03

Bu icerik 564 kişi tarafından incelendi.


Silikon Nedir? Mastik Nedir?
Mastik Nedir
Silikon ve Mastik arasındaki farklar
Silikon nedir

Goldfix Dünyasından Haberler

İstanbul Uluslararası Hırdavat Fuarı 2020de Yerimizi Aldık

Goldfix Yapı Kimyasalları olarak İstanbul fuar merkezinde gerçeleştirilen Uluslararası Hırdavat Fuarında yerimizi aldık.

Silikon Nedir? Mastik Nedir?

Yapı kimyasalları içerisinde en çok kullanılanlardan biri silikon diğeri mastiktir. Peki silikon nedir, mastik nedir bu makalede.

Yapı Kimyasalları

Yapı kimyasalları, bir yapının inşaası süresince temel çatıya kadar kullanılan malzemelerin tümüdür.